Son Güncelleme Tarihi : Nisan 3, 2021
Tahmini okuma süresi : < 1 Dakikadan Az

Kooperatifler, Sosyal Kooperatiflere ortak olabilir mi?


1163. sayılı Kooperatifler Kanunun 9. maddesine göre Kooperatif tüzel kişiliğine haiz kurumlar diğer kooperatiflere ortak olabildikleri gibi Sosyal Kooperatiflere de ortak olabilirler.

 

Kaynaklar :

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.1163.pdf

 

Paylaş :

TwitterLinkedInFacebookWhatsAppEmail
kooperatiflerarasıkooperatiflerkooperatiflereortakolabilirmikooperatifortaklıklarıortaklık
Bu makale size yardımcı oldu mu ?
Hayır 0
Görüntülenme Sayısı : 32
Önceki: Kamu Kurumları Sosyal Kooperatiflere kurucu ortak olabilir mi?
Sonraki: Türkiyede Sosyal Kooperatiflerin tabi olduğu bir yasa veya mevzuat var mıdır?