Son Güncelleme Tarihi : Nisan 3, 2021
Tahmini okuma süresi : < 1 Dakikadan Az

Kamu Kurumları Sosyal Kooperatiflere kurucu ortak olabilir mi?


1163. sayılı Kooperatifler Kanunun 9. maddesine göre Kamu Kurumları diğer kooperatiflere ortak olabildikleri gibi Sosyal Kooperatiflere de ortak olabilirler. İlgili maddede kurucu ortaklığı kısıtlayı bir hüküm bulunmamaktadır.

 

Kaynaklar :

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.1163.pdf

 

Paylaş :

TwitterLinkedInFacebookWhatsAppEmail
kamukurumlarıkamukurumlarınkooperatifortaklıklarıkooperatifortaklıklarıkurucuortaklıkortaklık
Bu makale size yardımcı oldu mu ?
Hayır 0
Görüntülenme Sayısı : 9
Önceki: Kamu Kurumları Sosyal Kooperatiflere ortak olabilir mi?
Sonraki: Kooperatifler, Sosyal Kooperatiflere ortak olabilir mi?