Son Güncelleme Tarihi : Kasım 9, 2019
Tahmini okuma süresi : < 1 Dakikadan Az

Sosyal Kooperatiflerde ortaklar kooperatif çalışanı olabilir mi?


Evet olabilirler. Fakat Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu gibi kooperatif organlarının üyesi olmaları halinde aynı zamanda kooperatif çalışanı olamazlar.

 

Kaynaklar :

1163 Kooperatifler Kanunu
Bağdaşmayan görevler
Ek Madde 3 – (Ek: 29/3/2011-6215/18 md.)

 

Paylaş :
Etiket :
Bu makale size yardımcı oldu mu?
Hayır 0
Görüntülenme Sayısı : 21
Önceki: Türkiyede kurulan Kadın Kooperatifleri “Sosyal Kooperatif” midir?
Sonraki: Sosyal Kooperatiflerde ortaklar nasıl para kazanmaktalar?