Son Güncelleme Tarihi : Kasım 9, 2019
Tahmini okuma süresi : < 1 Dakikadan Az

Kooperatifler sponsorluk desteği alabilir mi?


5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunun 10. maddesinde sponsorluk harcamaları Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonuna yapılan bağış ve yardımlar için geçerlidir. Günlük hayatta kullanılan anlamıyla sponsorluk ise bir kooperatifin bir başka gerçek veya tüzel kişiden düzenli maddi destek alması şeklinde anlaşılabilir. Bu durum sponsorluk olarak değil bağış olarak adlandırılabilir. Kooperatiflerin bağış almasının önünde herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır. Kooperatifler, aldıklara bağışa makbuz kesip gelirleştirdikleri takdirde bağış alabilirler.

 

Kaynaklar :

5520 Sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu

 

Paylaş :
Etiket :
Bu makale size yardımcı oldu mu?
Hayır 0
Görüntülenme Sayısı : 24
Önceki: Kooperatifler fatura kesebilir mi?