Son Güncelleme Tarihi : Nisan 3, 2021
Tahmini okuma süresi : 1 Dakika

Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün Sosyal Kooperatifçilik ile ilgili çalışmaları nelerdir?


1) Gümrük ve Ticaret Uzmanı R. Gökçen MERT KORKMAZ tarafından 24-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında İzmir ili ve ilçelerinde farklı konularda faaliyette bulunan; Girişimci Engelliler İşletme Kooperatifi, Genç İşi Kooperatifi, Başka Bir Okul Mümkün Renkli Orman Eğitim Kooperatifi ve Yeni Yetenek Kooperatifi ve Ege Tüm Engelliler Çevre İşletme ve Kültür Kooperatifi ile sosyal kooperatifçiliğin eksik yönleri, sorunları ve geliştirilmesi gereken faktörler üzerine bir saha araştırması yürütülmüştür.
2) T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından 7-10 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenen 2. Kooperatifler Fuarı kapsamında “Türkiye’de ve Dünya’da Sosyal Kooperatifçilik” paneli düzenlendi.
3) 11-12 Kasım 2017 tarihinde Genç İşi Kooperatif tarafından düzenlenen Sosyal Kooperatifçilik Dayanışma Ağı Çalıştayına katılım.
4) Kooperatifçilik Genel Müdürlüğümüzce sosyal kooperatifçiliğin değerlendirilmesi ve işbirliği olanaklarının tartışılması amacıyla 20-21 Mart 2018 tarihlerinde Ankara Holiday Inn Otel’de “Sosyal Kooperatifler Arama Konferansı” gerçekleştirilmiştir.
5) Kasım 2018 Sosyal Kooperatifçilik Eğitim ve Tanıtım Treni sonbahar seferi.
6) Nisan 2019 Sosyal Kooperatifçilik Eğitim ve Tanıtım Treni sonbahar seferi. Diğer çalışmalar ve detaylı bilgi için www.gtb.koop.gov.tr sitesini inceleyebilirsiniz.

 

Kaynaklar :

www.koop.gtb.gov.tr

https://www.gencisi.org/

www.sosyalkooperatiftreni.org

 

Paylaş :

TwitterLinkedInFacebookWhatsAppEmail
kooperatifçilikgenelmüdürlüğüsosyalkooperatifcilikcalısmaları
Bu makale size yardımcı oldu mu ?
Hayır 0
Görüntülenme Sayısı : 67
Önceki: Sosyal Kooperatifçiliğe özel eğitimler bulunmakta mıdır?
Sonraki: Genç İşi Kooperatifin “Sosyal Kooperatifçilik” konusunda yapmış olduğu çalışmalar nelerdir?