Son Güncelleme Tarihi : Nisan 3, 2021
Tahmini okuma süresi : < 1 Dakikadan Az

Kamu Kurumları Sosyal Kooperatiflere ortak olabilir mi?


1163. sayılı Kooperatifler Kanunun 9. maddesine göre Kamu Kurumları diğer kooperatiflere ortak olabildikleri gibi Sosyal Kooperatiflere de ortak olabilirler.

 

Kaynaklar :

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.1163.pdf

 

Paylaş :

TwitterLinkedInFacebookWhatsAppEmail
kamukurumlarıkamukurumlarınkooperatifortaklıklarıkooperatifortaklıklarıortaklık
Bu makale size yardımcı oldu mu ?
Hayır 0
Görüntülenme Sayısı : 4
Önceki: Sosyal Kooperatiflerin toplumsal sorumlulukları nelerdir?
Sonraki: Kamu Kurumları Sosyal Kooperatiflere kurucu ortak olabilir mi?